موج جدید فعالیتهای فرهنگی در اروند با شعار تحصیل، تهذیب، ورزش

یازدهمین جلسه ستاد ساماندهی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در منطقه آزاد اروند برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد اروند، ستاد ساماندهی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان اروند با حضور معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد اروند و مسئولین و روسای ادارات مختلف فرهنگی، آموزشی و ورزشی دو شهر آبادان و خرمشهر در سالن همایشهای این سازمان برگزار گردید.
سید مرتضی نعمت زاده، معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری گفت: گسترش جغرافیایی منطقه آزاد اروند به دنبال خود توسعه در زیر ساختهای فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه به ویژه آبادان و خرمشهر را نیز در بر می گیرد و این سازمان در راستای اهداف و سیاستهای آبادانی و رشد به خصوص در بخش های فرهنگی و مقوله مرتبط با آن ، با هدف حمایت مادی و معنوی از بدنه فرهنگی و اجتماعی منطقه کار خود را آغاز نمود.
برگزاری جلسات مختلف با متولیان فرهنگی و آموزشی دو شهر آبادان و خرمشهر آغازی مستمر و پویا برای اقدامات بزرگ و خدمات ارزنده به اقشار اجتماعی بویژه نوجوانان و جوانان دو شهر است. لذا ستاد ساماندهی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان اروند، یازدهمین جلسه خود را با محوریت پرکردن اوقات فراغت و ساماندهی فرهنگی جامعه اروند با حضور روسای آموزش و پرورش، ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر بخشهای فرهنگی آموزشی و ورزشی منطقه برگزار نمود.
وی در خصوص جزئیات این جلسه افزود: تشکیل کمیته های مجزا و با محوریت و موضوع فعالیت مختلف از جمله قرآنی، فرهنگی، هنری، تربیت بدنی، آموزشی، روابط عمومی و اطلاع رسانی، کارآفرینی، ارزیابی و فعالیت های فوق برنامه، اردویی و گردشگری، پشتیبانی و مالی، سلامت و بانو حاصل این جلسه بوده که مسئولان و روسای ادارات مختلف دو شهر و این سازمان، متولیان در کمیته می باشند.
سید مرتضی نعمت زاده در خصوص اهداف تشکیل کمیته ها گفت: تحصیل، تهذیب و ورزش مقوله ای ست که مقام معظم رهبری در خصوص فعالیت های فرهنگی به آن تاکید ویژه دارند و ما نیز در این چارچوب و مبنا، کار فرهنگی را در اروند آغاز می کنیم. لذا با توجه به اهمیت موضوع ما توانستیم همزمان با میلاد مبارک مهدی موعود (عج) در نیمه شعبان، در مراسم نمادینی و با حضور بیش از 2000 از نوجوانان و جوانان اروند که در پارک معلم آبادان برگزار شد، 300 پایگاه فعالیت های پراکنده اوقات فراغت را شناسه نامه دار کنیم و در همین روز نیز کلیه پایگاه های مذکور کار خود را آغاز نمودند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: در روز سه شنبه مورخ 3 تیرماه سال جاری نشستی خبر در همین خصوص در سالن همایشهای سازمان به منظور معرفی و گزارش از فعالیت های ستاد اوقات فراغت برگزار خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 1,646