افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی در هفته دفاع مقدس

اروند صغیر در هفته دفاع مقدس نورافشان می شود
به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد اروند، سید علی شریفی اصل، معاون فنی و عمرانی گفت: افتتاح پروژه های روشنایی اروند صغیر در حاشیه شمالی رودخانه و بهسازی خیابان خلیج فارس مینو شهر و همچنین کلنگ زنی روشنایی اروند صغیر در حاشیه جنوبی رودخانه، لکه گیری و آسفالت بلوار شلمچه و احداث پل عابر پیاده در بلوار علی ابن ابیطالب خرمشهر، از اقدامات ما در هفته دفاع مقدس می باشد.
وی در خصوص اعتبارات و دیگر جزئیات این پروژه ها افزود: روشنایی ساحل شمالی اروند صغیر به طول 3/5 کیلومتر ،با نصب 35 دستگاه برج روشنایی و اعتباری بالغ بر 14 میلیارد ریال تامین و آماده بهره برداری می باشد.
پروژه روشنایی ساحل جنوبی اروند صغیر به طول 3/5 کیلومتر و با شرایط مشابه به همت شهرداری مینو شهر و از محل اعتبارات عمرانی منطقه آزاد اروند، برنامه ریزی شده و عملیات اجرایی آن در شرف آغاز است، پیش بینی می شود که این پروژه ظرف 4 ماه به بهره برداری برسد.
مهندس شریفی اصل افزود: از دیگر اقدامات این سازمان در مینوشهر، پروژه بهسازی خیابان خلیج فارس مینو شهر به طول 1400 متر و عرض 12 متر می باشد که با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال و توسط شهرداری مینوشهر افتتاح گردید.
پروژه احداث اولین پل عابر پیاده مکانیزه منطقه آزاد اروندبا عرشه 60 متری و 4 دستگاه پله برقی و 2 دستگاه پله فلزی در مجاورت مجتمع تجاری اروند و همچنین احداث پل عابر پیاده غیر مکانیزه با عرشه 40 متری و 4 دستگاه پله فلزی در روبروی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با اعتبار 20میلیارد ریال از دیگر پروژه هایی می باشند که آیین کلنگ زنی آنها مصادف با سالروز شکست حصر آبادان صورت گرفت.
مهندس شریفی در پایان به آغاز عملیات لکه گیری و ترمیم آسفالت بلوار شلمچه با اعتبار 2 میلیارد ریال اشاره نمود که هم اکنون در حال اجرا می باشد.

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 1,814