بازدید مهندس ترکان از نمایشگاه سامانه جامع گمرکی کشور

اکبر ترکان مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و محمد فروزنده مشاور عالی رئیس جمهور از نمایشگاه دستاورد های سامانه جامع گمرکی بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار فرینا؛ در این بازدید مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک ایران به تشریح عملکرد سامانه جامع گمرکی در رویه واردات، ترانزیت، صادرات و کارنه تیر پرداخت.
کرباسیان با اشاره به اینکه با استفاده از این سامانه ارباب رجوع می تواند کالاهای خود را از طریق اینترنت به گمرک اظهار نماید، گفت: شفافیت مالی یکی از مهمترین دستاوردهای این سامانه در گمرک است و با این سامانه امکان کنترل دقیق ورودی و خروجی حساب ها به صورت الکترونیکی مهیا شده و با لینک شدن گمرک و بانک امکان تهیه گزارشات دقیق مالی و صحت فیش های پرداختی به گمرک فراهم آمده است.
کرباسیان ادامه داد: با استفاده از سامانه جامع گمرکی شرایطی فراهم شده تا صادر کنندگان بتوانند کالاهای صادراتی خود را بدون مراجعه حضوری و از طریق اینترنت به گمرک اظهار نمایند.
در ادامه این بازدید ترکان و فروزنده سوالاتی در خصوص چگونگی انجام تشریفات گمرکی و ورود اطلاعات به گمرک با استفاده از این سامانه مطرح و اقدامات گمرک را در راه اندازی سامانه جامع گمرکی قابل تحسین توصیف کرد.

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 2,843