بازسازی کامل ۲۰ دستگاه اتوبوس فرسوده در آبادان

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی آبادان از اقدام این سازمان در راستای بازسازی کامل ۲۰ دستگاه اتوبوس فرسوده در این شهر خبر داد.

به گزارش فرینا به نقل از فارس، علیرضا بچاری از اقدام سازمان اتوبوسرانی آبادان در راستای آغاز عملیات بازسازی کامل ۲۰ دستگاه اتوبوس فرسوده از بهمن‌ماه سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: این کار بر اساس نیازسنجی انجام شده و در راستای بهبود وضعیت ناوگان حمل و نقل شهری به جهت خدمت‌رسانی بهینه و مطلوب به شهروندان توسط کارکنان پرتلاش این سازمان در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه در زمان حاضر چهار دستگاه از این اتوبوس‌ها آماده ورود مجدد به چرخه حمل و نقل شهری هستند افزود: ۱۰ دستگاه اتوبوس دیگر نیز در مرحله برگزاری مناقصه برای خرید قطعات مورد نیاز قرار گرفته است.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی آبادان با بیان اینکه کار بازسازی موتور سه دستگاه اتوبوس دیگر نیز به اتمام رسیده و تنها باسازی بدنه آنها باقی‌ست گفت: مابقی اتوبوس‌ها نیز به ترتیب بازسازی و مجددا وارد چرخه حمل و نقل شهری می‌شوند.
بچاری ادامه داد: چنانچه مشکلی به لحاظ منابع مالی و تامین قطعات مورد نیاز پیش نیاید، تمام ۲۰ دستگاه اتوبوس پس از اتمام کامل کار بازسازی‌شان به ناوگان حمل و نقل شهری افزوده خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر ۸۵ اتوبوس در سطح شهر کار جابجایی مسافران را به انجام می‌رسانند که با افزوده شدن این ۲۰ دستگاه اتوبوس، به لحاظ استاندارد، تعداد اتوبوس‌های مورد نیاز شهری به حد قابل قبول می‌رسد.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی آبادان افزود: در زمان حاضر زمان انتظار برای مسافران بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه است که با افزوده شدن اتوبوس‌های بازسازی شده این زمان باز هم کاهش می‌یابد.
بچاری با اشاره به اینکه بسیاری از فعالیت‌های این ناوگان به جز آنچه که مردم در قالب جابجایی مسافر در سطح شهر می‌بینند، بدون مراجعه به این سازمان قابل مشاهده نیست، اظهار کرد: اقدام در راستای بازسازی ناوگان اتوبوسرانی حرکتی است که برای نخستین بار در سطح خوزستان و توسط کارکنان این سازمان با صرف حداقل هزینه‌ها نسبت به بازسازی آنها توسط شرکت‌های بخش خصوصی در خارج استان در حال انجام است.
به گفته وی، انجام بازسازی اتوبوس‌ها توسط کارکنان سازمان اتوبوسرانی آبادان سبب کاهش چشمگیر هزینه‌های قابل صرف به نسبت هزینه اعلام شده توسط بخش خصوصی شده و می‌شود.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی آبادان در ادامه، از بررسی و بازسازی سیستم موتور و گیربکس، آهن کشی و ترمیم و بازسازی بدنه و کف اتوبوس، نقاشی و رنگ آمیزی، نصب کفپوش و صندلی‌های جدید و شیشه، بازسازی سیستم برق و نصب علائم روی بدنه به عنوان اقدامات قابل انجام بر روی هر دستگاه اتوبوس نام برد.
بچاری ادامه داد: کار بازسازی این ۲۰ دستگاه اتوبوس با همراهی و حمایت شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و سازمان منطقه آزاد اروند در حال انجام است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه کارت بلیت در ناوگان اتوبوسرانی در راستای‌ جمع‌آوری کرایه به شکل الکترونیکی گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه جاری برای استفاده از ناوگان اتوبوسرانی تنها کارت بلیت پذیرفته می‌شود.
بچاری همچنین از طی مراحل کارشناسی، خرید و استقرار جایگاه سوخت گیری استاندارد و تایید شده (سریع النصب) برای ناوگان اتوبوسرانی خبر داد و افزود: این اقدام نیز با حمایت سازمان منطقه آزاد اروند در حال انجام بوده که قابل تقدیر است.
به گفته مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی آبادان، تفاهمنامه‌ای نیز با سازمان منطقه آزاد اروند به‌منظور خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس پلاک اروند با مشارکت ۵۰ درصدی برای هزینه‌کرد ۱۰ میلیارد تومان برای خرید این اتوبوس‌ها توسط شهرداری و این سازمان به امضا رسیده و در حال پیگیری جهت تحقق این تفاهمنامه هستیم.

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 2,530