توجه به ورزش بانوان از اولویت های برنامه های مناطق آزاد است

دبیر شورای راهبردی ورزش مناطق آزاد، توجه به ورزش بانوان ، تجهیز مدارس به امکانات ورزشی ، برگزاری مسابقات دانش آموزی و قهرمانی و تقویت ورزش های بومی و محلی را از اولویت های این شورا در حوزه ورزش برای تمامی مناطق آزاد دانست.
به گزارش فرینا، بیژن شیری در مورد اولویت این شورا برای مناطق آزاد کشور در بخش ورزش گفت : از آنجا که بانوان نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می دهند و از ارکان اصلی خانواده به شمار می روند لازم است به لحاظ روحی و جسمی در شرایط مناسب باشند تا به استحکام بنیان خانواده کمک کنند از این رو ورزش به عنوان یک عامل موثر می تواند در داشتن روحیه ای شاداب و جسمی قوی موثر باشد .
وی یاد آور شد : بانوان هم می توانند مشوق و هم مانع فعالیت ورزشی برای اعضای خانواده خود باشند اما اگر خودشان درگیر این موضوع شوند و لذت ورزش کردن و تاثیر آن در افزایش روحیه وسلامتی را به خوبی درک کنند می توانند مشوق خوبی برای خانواده باشند .
دبیرشورای راهبردی ورزش مناطق آزاد اظهار داشت : در بحث ورزش مناطق آزاد توجه به ورزش بانوان و رخدادهای ملی و بین المللی در کنار ورزش های همگانی در تمامی مناطق در اولویت برنامه های این حوزه است .
این مسوول در حوزه ورزش مناطق آزاد اولویت بعدی را توجه به ورزش مدارس عنوان کرد و گفت : تجهیزمدارس به امکانات و آموزش معلمان در استفاده از این تجهیزات در دستور کار برای تمامی مناطق آزاد است ، پس از آن به دنبال حرکات اصلاحی ، فعالیت های عمومی ورزش و در نهایت استعداد یابی در سطوح مدارس خواهیم بود.
وی از برگزاری مسابقات دانش آموزی در این مناطق خبر داد و افزود : برگزیدگان این رقابت ها در مسابقات قهرمانی دانش آموزان مناطق که در یکی از هفت منطقه آزاد برگزار خواهد شد ، شرکت می کنند.
شیری یاد آور شد : در هفته های اخیر در جلسه ای با مسوولان جزیره کیش قرار شد ۲۲ بهمن ماه امسال مسابقه ای دریک رشته ورزشی در سطح دختران و پسران دبیرستانی برگزار شود و تیم های منتخب هر منطقه در مسابقات قهرمانی که در منطقه آزاد اروند برگزار خواهد شد ، شرکت کنند .
به گفته وی تقویت ورزش های بومی و محلی و برگزاری جشنواره ای در یکی از مناطق آزاد از دیگر برنامه ها در حوزه ورزش است .
وی در ادامه گفت : پرداختن به ورزش های آبی – دریایی از دیگر اولویت های این حوزه است و برگزاری مسابقات والیبال ساحلی در یکی از مناطق آزاد در این زمینه سازماندهی شده است و به دنبال آن برگزاری این مسابقات در بین مناطق در دستور کار خواهد بود.
شیری در مورد آماده بودن زیر ساخت های لازم برای توجه به ورزش بانوان و همچنین برگزاری مسابقات اظهار داشت : در تمامی هفت منطقه، زیر ساخت های لازم شامل اماکن ورزشی و همچنین ورزشکاران و تیم ها فراهم است .
وی از برگزاری جلساتی با نواب رییس بانوان بیش از ۱۵ فدراسیون برای برنامه ریزی درمورد ورزش بانوان مناطق آزاد خبر داد و افزود : بحث برگزاری مسابقات و اعلام آمادگی مناطق و کمک به برگزاری رقابت های قهرمانی در این جلسات مورد توجه قرار خواهد گرفت .

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 2,747