اولین کشتی کانتینری فرانسوی در راه ایران

پس از نهایی شدن توافق ایران و ۱+۵ و گشایش فضای تعاملات تجارت بین المللی، نخستین کشتی بزرگ کانتینری خط فرانسوی CMA CGM اواسط مردادماه ۹۴ در بندر شهید رجایی پهلو می‌گیرد.
به گزارش فرینا، مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام این‌که کشتی کانتینری ANDROMEDA با طول ۳۶۳ متر و ۱۵٫۵ متر آبخور، گنجایش ۱۱٫۵ هزار TEUکانتینر را دارد، گفت: این خط کشتیرانی به کشور فرانسه تعلق دارد و سومین خط بزرگ کشتیرانی دنیا محسوب می شود.
ابراهیم ایدنی افزود: طبق برنامه زمانبندی قرار است کشتی مذکور که به سرویس CIMEX تعلق دارد، در پایانه شماره ۲ کانتینری بندر شهید رجایی پهلو بگیرد و ۹۰۰ TEU  کانتینر را تخلیه و بارگیری کند.
ایدنی گفت: کشتی بزرگ کانتینری خطCMA CGM  که از مبدأ خاور دور عازم آب های خلیج فارس شده، ۱۰ بندر بزرگ کانتینری را برای پهلوگیری در طول مسیر دریایی خود انتخاب کرده که بندر شهید رجایی به علت داشتن استاندارهای بین المللی یکی از این بنادر محسوب می شود.
وی با بیان این‌که بندر شهید رجایی امکان پهلوگیری کشتی های نسل هفتم را دارد، افزود: با سرمایه گذاری های انجام شده در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی و گشایش تعاملات تجارت بین المللی با ایران، زمینه بازگشت کشتی های غول پیکر کانتینری در این بندر فراهم شده است.

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 3,396