سامانه جامع ثبت شرکت های مناطق آزاد راه اندازی می شود

مدیر توسعه و تحول اداری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از راه اندازی سامانه جامع ثبت شرکت ها در سازمان های مناطق آزاد کشور خبر داد.
به گزارش فرینا، مجید طاهریان با بیان این مطلب در نشست هم اندیشی مدیران فناوری اطلاعات و ثبت شرکت های سازمان های مناطق آزاد در منطقه آزاد انزلی افزود: به دنبال ایجاد فرآیند ثبت شرکت ها به صورت الکترونیکی و یکپارچه در مناطق آزاد هستیم.
وی در خصوص سامانه جامع ثبت شرکت ها در مناطق آزاد گفت: این سامانه با محوریت منطقه آزاد اروند کار خود را آغاز کرده است و سپس به سایر مناطق آزاد نیز تعمیم داده می شود.
طاهریان تاکید کرد: با اجرای این سامانه مراجعات حضوری متقاضیان ثبت شرکت به سازمان های مناطق آزاد کاهش می یابد و خدمات و امور ثبت شرکت به صورت الکترونیکی انجام می شود. همچنین در این سامانه امکان استعلام الکترونیکی مشخصات هویتی اشخاص و تبادل داده با سایر سازمان های ذیصلاح وجود دارد.

محسن پور احمدی کارشناس امور حقوقی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد نیز در این نشست هدف از اجرا و راه اندازی این سامانه را ایجاد وحدت رویه منسجم و یکپارچه بر اساس شفاف سازی و راستی آزمایی عنوان کرد.

نشست هم اندیشی مدیران فناوری اطلاعات و ثبت شرکت های سازمان های مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 3,515