امید و اطمینان شهروندان منطقه آزاد اروند به آینده، راهی برای قرار گرفتن در مسیر رشد و پیشرفت است

عبدالله کعبی قائم مقام و عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند در گفتگوی رسانه ای مردم و شهروندان آبادان و خرمشهر را به امید به آینده به عنوان مسیری استراتژیک برای پیشرفت و تحول اقتصادی در منطقه دعوت نمود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، عبدالله کعبی عضو هیئت مدیره این سازمان در پی انتصاب مجددش به عنوان قائم مقام مدیر عامل این سازمان، در یک گفتگوی رسانه ای، ضمن تشکر از حضور شهروندان این منطقه در انتخابات پرشور دوره دوزادهم ریاست جمهوری و تقدیر از حماسه آفرینی آنها در پای صندوق های رأی، مردم آبادان و خرمشهر را در یک توصیف نمادین به عنوان مظهر مقاومت، پایداری، صبر و ایثار و همچنین امیدوار به آینده روشن همراه با تحول ساختاری در اقتصاد و معیشت عنوان کرد.

کعبی در ادامه افزود: منطقه آزاد اروند مسیری روشن و هدف دار را در آینده خود ترسیم کرده است که همراهی تمامی شهروندان از روستایی تا شهری و از تاجر و فعال اقتصادی تا کارمند و مدیر، نقشی اساسی در تحول و رسیدن به نقطه مطلوب را دارد. مردم این منطقه تا کنون توانسته اند در مقابل موج وسیعی از مشکلات و معضلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی پیروز میدان باشند و اینجانب به عنوان فرزند این مرز و بوم از همه آنها برای این بردباری و شکیبایی تشکر و قدردانی می کنم.

وی خاطر نشان کرد: تحول اقتصادی و رونق در کسب و کار در اروند آغاز شده است و همیاری و وحدت رویه نهادها و دستگاه های اجرایی با سازمان منطقه آزاد اروند نیز به شکلی مطلوب در جریان است. آنچه که پس از آن لازم است به عنوان قدمی استرتژیک و اساسی برداشته شود، تفکر امیدوارانه و روشن به آینده پررونق اقتصادی و اجتماعی برای آبادان و خرمشهر است.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد: در پی استقرار گمرک در مبادی خروجی منطقه آزاد اروند، می توان نشانه های تحول در کسب و کار و فضای اقتصادی آبادان و خرمشهر را به تدریج مشاهده کرد. بدون تردید برنامه ریزی های ساختاری در معاونت سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای این سازمان در جهت بهبود فضای اقتصادی و معیشتی آبادان و خرمشهر نقطه امیدی برای حرکت در مسیر صحیح در این راستا است.

وی با اشاره به حضور سرمایه گذاران خارجی در اروند اظهار کرد: سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند، یک تصمیم استراتژیک و حیاتی برای یک سرمایه گذار است و نمی تواند به سادگی از آن چشم پوشی کند چرا که در اروند، زیرساخت های اقتصادی و بازرگانی و تجاری در شرایط بسیار خوبی هستند و ترکیب تجارت و صنعت در آبادان و خرمشهر توانسته است منطقه آزاد اروند را در مرکز توجه سرمایه گذاران خارجی و داخلی قرار دهد.

کعبی در این باره افزود: سازمان منطقه آزاد اروند با همت و تلاش اسماعیل زمانی مدیر عامل و دیگر اعضای محترم هیئت مدیره از جمله دریادار علی شمخانی دبیر محترم شورای عالی امنیت ملی کشور و احمدی رستمی که از مدیران جوان، فعال، خوش فکر و توانای این سازمان است، توانسته است در جهت ایجاد جهش به سمت توسعه در تمام ابعاد آن، گام های مهمی را بردارد. معرفی این منطقه و ظرفیت های آن در سطحی وسیع و جهانی از مهم ترین دغدغه های اعضای محترم هیئت مدیره در جهت جذب سرمایه گذار خارجی و حضور و فعالیت آن در راستای توسعه اقتصادی آبادان و خرمشهر است و اینجانب امیدوار به این حرکت سراسر روشن و با افق های تازه هستم.

قائم مقام و عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند در پایان گفتگوی رسانه ای خود خاطر نشان کرد: منطقه آزاد اروند قطب مهم اقتصادی جنوب غرب کشور است و دسترسی این منطقه به آب های آزاد و همچنین همسایگی با کشور عراق که مهم ترین بازار صنعت و تجارت و تولیدات کشور جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود، این منطقه را در جایگاهی ویژه قرار داده است. دستاوردهای این مزیت ها و پتانسیل ها برای مردم و شهروندان گرامی آبادان و خرمشهر است و آنها هستند که محصول نهایی بذر توسعه را در منطقه برداشت خواهند کرد چرا که آنها هستند که با تمام معضلات و مشکلات و در شرایط دشوار با تحمل و صبر و بردباری نهال و بذر امید را دیروز کاشته بودند و امروز باید بهره بردار آن باشند.

قطار توسعه در منطقه آزاد اروند با سرعتی فزاینده شتاب گرفته است و نمی توان آنچه که دیروز با همت و تلاش مردم ساخته شده است را نادیده گرفت و اینجانب به عنوان فرزند این آب و خاک از تمام توان و انرژی خود در جهت رونق اشتغال و پیشرفت اقتصادی در تمام ابعاد آن در آبادان و خرمشهر استفاده می کنم و امید به آینده روشن همراه با چشم اندازی از افق های درخشان اقتصادی را پیشکش تلاش های خود در کنار دیگر همکارانم در سازمان منطقه آزاد اروند  قرار می دهم و همه شهروندان جهادگر و عزیز آبادان و خرمشهر را نیز به همیاری و همکاری در جهت آن هدف مشترک دعوت می کنم.

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 616