معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند: فصل تازه ای از فعالیت های عمرانی در خرمشهر آغاز می شود

موعود شمخانی از ساماندهی میادین در مسیرهای اصلی و ورودی شهر خرمشهر در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، توسعه زیرساخت های عمرانی آبادان و خرمشهر در فصل تازه ای از سلسله فعالیت های عمرانی این سازمان قرار می گیرد.

در این میان زیبا سازی شهری بر مبنای فرم های اصولی و پایه ای معماری در خرمشهر و آبادان بیش از پیش مورد نیاز اساسی برای رشد و پیشرفت نمای بیرونی  و شهری منطقه آزاد اروند تلقی می شود.

برنامه های راهبردی و زمینه ای معاونت فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند همواره در جهت رسیدن به چشم انداز توسعه ای در افق های 5، 10 و 20 ساله است که در آن فعالیت های کوتاه مدت از نظر پوشیده نیست چرا که برای پیشبرد اهداف بلند مدت در سند چشم انداز طرح جامع، لازم است در بخش های کوچک فعالیت های زیرساختی به نحوی مطلوب برنامه ریزی و اجرا شوند.

زیبا سازی فضای شهری و استفاده از فرم های منظم و شکل یافته از بافت های عمرانی در تمام ابعاد آن، کاری است که نیازمند برنامه ریزی و طراحی اصولی دارد.

موعود شمخانی معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند  در این باره می گوید:  با نگاه به استفاده از معماری مدرن و شکل یافته، کار ساماندهی میادین منطقه را آغاز کرده ایم و در مرحله اول از خرمشهر برنامه های خود رو شروع می کنیم.

وی در ادامه افزود: برخی میادین خرمشهر دارای ساختاری فرسوده و به دور از اصول و پایه های معماری است که همین امر علاوه بر فقدان زیبایی، مشکلات ترافیکی را در آنها بوجود آورده است.

ما در این میان با کمک مهندسین مشاور و نیروهای متخصص خود در صدد طراحی مجدد این میادین که عمدتا در ورودی های شهر خرمشهر  و در نقاط پرتردد آن هستند، برآمدیم و طرحی را بدین منظور با همکاری شهرداری خرمشهر آغاز کرده ایم.

معاون فنی و امور زیربنایی در پایان عنوان کرد: اعتبار درنظر گرفته شده برای طرح ساماندهی میادین خرمشهر بالغ بر 50 میلیارد ریال است که اجرای آن به عهده شهرداری آن شهر خواهد بود و این سازمان بر کل پروژه نظارت خواهد داشت و طبق برآورد مهندسان و کارشناسان، مدت زمان اجرای این پروژه حداکثر تا 8 ماه خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 683