وزیر نیرو در سفر به منطقه آزاد اروند: وزارت نیرو پای تعهدات خود در قبال مردم آبادان و خرمشهر ایستاده است

وزیر نیرو در سفر خود به منطقه آزاد اروند گفت: این وزارتخانه پای تعهدات خود در قابل مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه آبادان و خرمشهر ایستاده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، حمید چیت چیان در آئین آغاز عملیات اجرایی سد و قفل کشتیرانی مارد، پایین‌دست بهمن‌شیر و افتتاح شبکه‌های آبیاری زهکشی نخیلات شمال شلمچه، اروندکنار و چوئبده به منظور تأمین آب خام پایدار و احیای ۳۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی جزیره آبادان و خرمشهر در محل منطقه مارد افزود: دولت تدبیر و امید برای آبادان، خرمشهر و سایر شهرهای خوزستان مصوبه‌ جامعی داشت که از جمله آنها می توان به همین دو طرحی که امروز آغاز و به طور جدی آنها را دنبال می کنیم.

وی تصریح کرد: امروز حقیقتاً از روزهایی است که من به دلیل خدماتی که به شهروندان منطقه آزاد اروند از طرف وزارت نیرو تقدیم می‌شود، خرسندم و از خداوند به خاطر این توفیقات سپاسگزارم.

وی ضمن تشکر از تلاش و همت کلیه مسئولین منطقه در خدمت رسانی به مردم به ویژه مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ، فرمانداران، مسئولان سازمان آب و برق یادآور شد: آبادان و خرمشهر به همت و تلاش این عزیزان ، از شهرهای استراتژیک استان خوزستان در مباحث مربوط به انرژی و صنایع وابسته به شمار می رود.

وزیر نیرو گفت: امروز 5 طرح شبکه آبیاری زهکشی آبادان، شبکه چوئبده، شلمچه، دهکده ولیعصر (عج)، رامهرمز و ارایض در شهرستان شوش مجموعه شبکه‌های آبیاری و زهکشی در سطحی بالغ بر 27 هزار و 563 هکتار به بهره برداری رسید که این اقدامات خدماتی بسیار ارزشمند برای مردم این خطه از کشورمان است.

چیت چیان افزود: مجموعه اعتباراتی که برای احداث این شبکه‌ها هزینه شده نه به قیمت روز بلکه به قیمت دفتری که از سال‌های قبل این فعالیت‌ها شروع ‌شده، ۲۶۵ میلیارد تومان است و این غیر از سرمایه گذاریهایی است که به بهره برداری رسیده است.

وی اظهار کرد: خوشحالی دیگر من به دلیل آغاز کار احداث دو سد سلولی بسیار ارزشمندی است که از امروز در این محل ساخته می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت آب شهرستان آبادان تصریح کرد: هر بار که به این منطقه سفر می‌کردم یا گزارش‌هایی را درباره نخلهایی که ایستاده مرده بودند را می خواندم در درونم احساس درد عمیقی داشتم که چرا باید در سرزمینی که برای حفظش آنهمه خون جوانان سراسر کشورمان بر زمینش ریخته شده و مردمانش آمده اند و فعالیتهای اقتصادی و کشت و زرع را آغاز کرده اند بایستی با چنین صحنه‌هایی روبرو شویم که نخل‌هایش به دلیل شوری آب دچار چنین سرنوشتی شوند.

وزیر نیرو گفت: درصدد بودیم تا کاری کنیم که این وضعیت به طور کامل اصلاح شود، با تکیه بر مطالعات عمیق مشاوران صاحب نام نه تنها در سطح ملی بلکه جهانی این طرح (از جمله مشاور خارجی طرح) کار را آغاز کردیم ضمن اینکه مشاور خارجی طرح به عنوان پیمانکار بر روند اجرای کار نظارت دارد.

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 295