مدیر توسعه اجتماعی و ورزش سازمان منطقه آزاد اروند: خدمات رسانی ۱۱ استخر در شهرهای آبادان و خرمشهر به شهروندان

مدیر توسعه اجتماعی و ورزش سازمان منطقه آزاد اروند گفت: در زمان حاضر 11 استخر در شهرهای آبادان و خرمشهر به شهروندان خدمات ارائه می کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، پیمان ادیبی افزود: علاوه بر آن در حال تعمیر 2 استخر دیگر برای ورود به مدار سرویس دهی به شهروندان اروند هستیم.

وی با بیان اینکه در مجموع سرانه ما در زمینه بهره مندی از استخر بالاتر از سایر شهرهای استان خوزستان است، اظهار کرد: هزینه ورودی به استخرها توسط کمیسیون ماده 5 در سال جاری 150 هزار ریال تعیین شده که این رقم  در شهرهای آبادان و خرمشهر بین 100 تا 120 هزار ریال به همراه  استفاده از سونا و جکوزی (حدود 30 تا 35 درصد نرخ تعیین شده کمیسیون ماده 5) تعیین شده است.

به گفته وی از تمامی استخرها به جز دو استخر امکان بهره مندی عمومی وجود دارد که از جمله آنها می توان به استخرهای ناجی(خصوصی)، خلیج فارس (استخر قهرمانی)، کارگر، کاروانسرا، هتل پارسیان، دانشکده نفت در آبادان و استخر کارگر و جهان آراء در خرمشهر اشاره کرد.

مدیر توسعه اجتماعی و ورزش سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به اینکه دو استخر در اختیار کارکنان شرکتی قرار دارد، افزود: «طرح نیم بها» (هزینه ورودی استخر) مربوط به اوقات فراغت را از استخر خلیج فارس آغاز کردیم.

ادیبی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص استفاده نوجوانان و جوانان از رودخانه ها برای شنا در تابستان اظهار کرد: سه سال پیش طرحی را برای آموزش رایگان دانش آموزان  در بحث «شنا» با ادارات آموزش و پرورش شهرهای آبادان و خرمشهر پیگیری و اجرا کردیم، البته در این باره آبادان کمی موفق تر عمل کرد به طوریکه دو هزار و 500  دانش آموز برای فراگیری این آموزشها به ما معرفی شدند.

وی ضمن تاکید بر ضرورت آگاه سازی و فرهنگ سازی عمومی در زمینه نحوه استفاده از آبهای آزاد جهت شنا از طریق صدا و سیما و سایر بخش ها تصریح کرد: از آنجاییکه رودخانه ها در اختیار شهرداریها و وزارت نیرو قرار دارد، شهرداری می تواند با تعیین نقاطی با محدوده مشخص امکان استفاده نوجوانان و جوانان از آبهای آزاد برای شنایی ایمن را مهیا کند.

وی یادآور شد: در صورت انجام این کار ما آمادگی برای معرفی و در اختیار قرار دادن ناجی غریق از طریق هیئت های مربوطه را داریم.

مدیر توسعه اجتماعی و ورزش سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با توجه به وجود استخردر سطح دو شهر آبادان و خرمشهر، رویکرد اصلی ما درباره آبهای آزاد، راه اندازی ورزشهای آبی است.

ادیبی افزود: در زمان حاضر دو سرمایه گذار جهت سرمایه گذاری در بخش ورزشهای آبی در رودخانه بهمنشیر و اروند صغیر ورود کرده اند و طرحهایشان را نیز ارائه داده اند، از این دو یکی به دنبال راه اندازی «جت اسکی و جت بُت» در اروند صغیر و دیگری در تلاش برای راه اندازی «قایقرانی کانو» در کارون (مقطع خرمشهر) است که البته کارش را در قالب آموزش به بانوان و آقایان به طور یک روز در میان آغاز کرده است.

وی اظهار کرد: هم اینک پایگاه دریایی خرمشهر نیز جهت ارائه آموزشهای مربوطه در بحث قایقرانی کانو با هیئت یاد شده در حال همکاری است.

وی تصریح کرد: طبق گفتگویی که با شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر آبادان داشته ایم، قرار است تا مجموعه ای را در ساحل بهمنشیر برای برگزاری رشته های آبی همچون فوتبال، والیبال و غیره راه اندازی کنیم، در این باره قولهایی داده شد و از یک منطقه ای نیز بازدید کردیم.

وی یادآور شد: اگر چه هنوز اقدام عملی در این خصوص انجام نشده اما در تلاشیم که این کار را دنبال و به سرانجام برسانیم، امیدواریم این مجموعه در کنار ساحل بهمنشیر و با صرف حداقل هزینه ها راه اندازی شود.

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 442