جامعه به خبرنگاران مسئول نیاز دارد

خبرنگاران به نوعی رویدادنگاران و تاریخ نویسان عصر جدید هستند. عصری که به لطف تکنولوژی های پیشرفته، سرعت انعکاس اخبار را به حدی افزایش داده که در هیچ کجای دنیا هیچ خبری نیست که به اطلاع مردم جهان نرسد.
شغل خبرنگاری به خاطر رسالتی که بر شانه‌های شاغلان این حرفه می‌گذارد قابل احترام و مهم است. تا جایی که در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران یک روز را به نام روز خبرنگار نامگذاری کرده‌اند. این روز را به همه خبرنگاران و فعالان عرصه اطلاع‌رسانی تبریک می‌گویم و امیدوارم در این دهه که بدون شک دهه پیشرفت ایران اسلامی عزیزمان است شما خبرنگاران همچون گذشته با قلم‌هایتان یاری‌گر همه مسئولین باشید.
خبرنگاری در برخی حوزه‌های خبری، شغل خطیری است اما هر جامعه‌ای به افراد شاغل به این حرفه نیاز دارد. جامعه‌ای که خبرنگار مسئول داشته باشد به توسعه خواهد رسید. سازمان منطقه آزاد اروند از خبرنگاران حمایت می‌کند و مطمئنا برنامه‌هایی برای تقویت رسانه‌ها دارد. آنچه ما امروز در منطقه آزاد اروند و در حوزه رسانه نیازمندیم، رویکردی جدی برای افزایش آگاهی‌های عمومی است. همه مردم حق دارند فارغ از قضاوت‌های افرادی که در لباس مقدس خبرنگار، به وسیله نرم‌افزارهای پیام‌رسان شایعه‌پراکنی می‌کنند، به همه اخبار دسترسی داشته باشند. سازمان منطقه آزاد اروند این رویکرد را جدی گرفته و در تلاش است تا مکانیزمی برنامه‌ریزی شده را به اجرا درآورد تا نه خبرنگاران برای کسب اطلاعات و اخبار با مانع روبرو شوند و نه واقعیتی از اذهان مردم پنهان بماند. انشاالله…

اسماعیل زمانی
مدیر عامل ورئیس هیئت مدیره

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 418