حرمت این ردا به دست شماست !

روز خبرنگار را به همه آنها که شبانه روز در این شغل زحمت می‌کشند، تبریک می‌گویم. یاد شهدای خبرنگار هم که همیشه در ذهن همه ما گرامی و جاودانه است. به شخصه بر این باورم که خبرنگاری تنها یک شغل نیست، بلکه سراسر عشق است و تمام قد به آنها که عاشقان واقعی «آگاهی» هستند، احترام می‌گذارم.
کنجکاوی و پیگیری‌های خبرنگاران برایم اصلا عجیب نیست و انتظارات آنها را غیرمعقول نمی‌دانم. با این حرفه آشنایی کامل دارم و فکر می‌کنم به واسطه تمام این سال‌هایی که با اصحاب رسانه در ارتباط بوده‌ام، زیر و بم این حرفه را شناخته باشم. در تمام این سال‌ها به انتظارات خبرنگاران احترام گذاشته‌ایم و فقط یک انتظار از آنها داشته‌ایم. توقع‌مان اصلا غیرمعقول نبوده و نیست، می‌خواهیم همانطور که خبرنگاران انتظار دارند اطلاعات کامل و درست در اختیارشان قرار بگیرد، ما هم از آنها توقع داریم در صداقت و امانت‌داری کوشا باشند. بدون شک انعکاس واقعیت‌ها به دور از هر نوع حب و بغضی نشانه شخصیت والای یک خبرنگار است و کسی خبرنگار واقعی یا بهتر است بگویم عاشق واقعی آگاهی شناخته می‌شود که به این شخصیت شغلی نزدیک‌تر باشد.
در ذهن من و ما، خبرنگار، پرچمدار کاروانی است که منزلش عدالت و صداقت است و این ذهنیت، کار کسانی که در ردای این حرفه جلو آمده‌اند را سخت می‌کند و بار مسئولیت اجتماعی بر دوش او می‌گذارد. کسی که منافعش را به هدف اجتماعی و مسئولیت اصلی خود ترجیح می‌دهد، نمی‌تواند به عنوان یک پرچمدار شناخته شود و بدون شک حرمت این ردا به دست همه آنهایی است که متعهدانه رسالت اطلاع‌رسانی را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهند؛ بی‌آنکه قلم‌شان را به جای نوشتن واقعیات، درگیر محاسبات ریالی کنند.
امروز که در سمت مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، خدمت می‌کنم خبرنگاران زیادی را می‌بینم که از این شخصیت والا و متعهدانه برخوردارند و بر خود می‌بالم که چنین افرادی در منطقه آزاد اروند حضور دارند.
روزتان مبارک… قلم‌هایتان روان… زنده باد ایران… زنده باد اروند و اروندنشینان.

ابراهیم عچرش
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 384