معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند : قرآن کتاب زندگی، بیداری، خلاقیت و تمدن ساز بشریت است

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند ، گفت : سازمان منطقه آزاد اروند از برنامه‌های قرآنی در سطح منطقه حمایت می کند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سید مرتضی نعمت‌زاده ظهر امروز در نشست تقدیر و تشکر معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پروش آبادان از سازمان منطقه آزاد اروند در زمینه برگزاری چهاردهمین جشنواره قرآن ، عترت و نماز که در 29 تا 31 فروردین ماه سال جاری در سینما نفت آبادان انجام شد ، عنوان کرد : روزانه فعالیت هایی در زندگی انجام میدهیم که آنها همه از الطاف خداوند متعال است زیرا خداوند میخواهد این کارها را بنام بندگانش ثبت کند.
وی کتاب ر ا نماد فرهنگ ، تمدن ، علم، فهم ، درک ، تدبیر و حکمت دانست و افزود : برگزاری این جشنواره کار خداوند بوده که میخواهد توفیقاتش را نصیب بندگانش کند و این نیز خیلی خوب است که انسان هرجا و در هر پستی که فعالیت می کند منشاء خیر و برکت باشد.
وی برگزاری فعالیت‌های آموزشی و معنا محور را جزء اولویت‌های سازمان منطقه آزاد اروند دانست و افزود: اهتمام ما بر گسترش فعالیت‌های قرآنی توام با آموزش است.
نعمت زاده با اشاره به اینکه قرآن کتاب زندگی، بیداری، خلاقیت و تمدن ساز بشریت است ، اظهار داشت : سازمان منطقه آزاد اروند از برنامه‌های قرآنی در سطح منطقه حمایت می کند و در راستای گسترش مفاهیم قرآنی نیز برنامه‌های خاصی را تدوین کرده است.
وی افزود : ما باید به گونه ایی باشیم و هر کجا که هستیم خداوند به ما توفیق دهد تا منشاء خیر و برکت باشیم.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند ، با اشاره به این که دغدغه ما بیش از هر چیز دغدغه انسان قرآنی است ، گفت : اینکه انسان قرآن را خوب ، زیبا و از حفظ می خواند خوب است اما ما در جامعه نیازمند متفکر ، اندیشمند و مدیر قرآنی هستیم که از قرآن افتخار بگیرد و برای قرآن افتخار آفرینی کند.
وی ادامه داد : این نیز بسیار زمان بر است و ساختن ، تعلیم و تربیت انسان قرآنی کار بسیار سختی است و این نیازمند انگیزه درونی و انگیزه بیرونی است.

همچنین سید علی موسوی مدیر آموزش ، تعالی و بلوغ کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این نشست عنوان کرد: برگزاری این جشنواره کار بسیار بزرگی بود که خدا را شاکریم با همکاری اداره آموزش و پرورش آبادان و سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد.
وی افزود : این جشنواره که به مدت 3 روز در منطقه آزاد اروند برگزار شد برنامه‌های جانبی نیز برای دانش‌آموزان و حاضران در جشنواره دیده‌ شده بود.
مدیر آموزش، تعالی و بلوغ کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند ، گفت: بازدید از مناطق گردشگری شهرستان‌های آبادان و خرمشهر، مراسم‌ها و محافل انس با قرآن، کارگاه‌های مهدویت و برنامه‌هایی از این قبیل در جدول برنامه‌های جانبی این جشنواره قرار داشت.
موسوی اظهار داشت: همچنین برای اولین بار در طول برگزاری این جشنواره طی سال‌های گذشته تاکنون، به نفرات اول تا سوم هر رشته مدال‌های افتخار مناسب وجایزه نقدی از طرف سازمان منطقه آزاد اروند اهدا شد.
همچنین در این نشست اعظم قاسمی زاده ضمن تقدیر از مدیرعامل ، معاون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری و معاون آموزش و توسعه کسب وکار سازمان منطقه آزاد اروند برای همکاری وحمایت آن سازمان در اجرای این جشنواره عنوان کرد : 800 دانش‌آموز نخبه قرآنی شامل 430 پسر و 370 دختر از 40 منطقه مختلف استان در چهاردهمین جشنواره نخبگان قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی خوزستان به میزبانی آبادان، حضور داشتند.
وی ادامه داد: این تعداد دانش‌آموز در مدت 3 روز در 12 رشته قرآنی شامل قرائت، تحقیق، ترتیل، حفظ عمومی، حفظ ویژه، اذان، مداحی، تفسیر قرآن، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام، انشاء نماز و انشاء امام زمان با یکدیگر رقابت کردند .
مدیر اداره آموزش و پرورش آبادان ،این جشنواره که با حمایت سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد را یکی از بزرگترین رویدادهای مذهبی میان دانش‌آموزان کشور خواند و افزود : برگزاری این گونه جشنواره ها باعث انس بیشتر دانش‌آموزان با قرآن، آشنایی با مفاهیم دینی و هدایت زندگی آنان می‌شود.
قاسمی‌زاده ادامه داد : این رویداد با شعار بزرگداشت شهدای منا و با هدف معطر کردن فضای شهر به نوای کلام الهی، قرآن مجید و گسترش تعلیم و تربیت قرآنی در منطقه آزاد اروند و در محل سینما نفت آبادان برگزار شد.
وی با اشاره به به برگزاری این جشنواره در منطقه آزاد اروند گفت : همانگونه که انتظار داشتیم این جشنواره در شأن قرآن برگزار شد و با دلگرمی که سازمان منطقه آزاد اروند برایمان بوجود آورد توانستیم آنرا بخوبی برگزار کنیم که این موضوع را هیچ گاه از یاد نخواهم برد.
وی اظهار داشت : امیدواریم در زمینه قرآن و دیگر زمینه ها که به شخصیت ، هویت ، رشد وتعالی و روحی روانی دانش آموزان به نوعی مربوط می شود تلاش های بیشتری صورت گیرد و شاهد شکوفایی و پرپایی هرچه بیشتر این گونه جشنواره ها باشیم.
مدیر اداره آموزش و پرورش آبادان ، گفت : تلاشمان این است که امسال شاهد درخشش در همه زمینه ها پیش از گذشته باشیم و لذت این گونه کارها برای ما رشد و شکوفایی کودکان و دانش آموزان است.

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 268