بهترین مرورگرهای اینترنت در سال ۲۰۱۷

مایکروسافت اج به‌ علت عملکرد بسیار خوب و کسب امتیاز بالا در چند بنچمارک، فراتر از انتظارات ظاهر شد و به‌ همین دلیل، مرورگر قابل‌ احترام امسال لقب می‌گیرد. با همه‌ی این‌ها اج در زمینه‌ی شخصی‌سازی و باز کردن تب‌های زیاد، نتایج بدی از خود به‌ نمایش گذاشت و به‌ نظر می‌رسد هنوز تا تبدیل‌ شدن به یک مرورگر عالی، راه زیادی در پیش دارد. مایکروسافت بهتر است روی اضافه‌ کردن اکستنشن‌های بیشتر به این مرورگر کار کند و قابلیت همگام‌سازی آن را نیز بهبود دهد.
از میان این مرورگرها، این گوگل کروم است که موفق‌ شده ضمن حفظ نقاط قوت قبلی، بهبود چشم‌گیری در زمینه‌ی عملکرد به خود ببیند. این موضوع کروم را بی‌شک به بهترین مرورگر ۲۰۱۷ تبدیل می‌کند.
با همه‌ی این‌ها نمی‌توان از کنار مرورگر فایرفاکس ۵۷ به‌سادگی عبور کرد. فایرفاکس کوانتوم به‌طور قابل‌ توجهی بهتر از نسخه‌های پیشین خود است و نتایج عملکرد آن در بنچمارک‌ها – بدون در نظر گرفتن تست باز کردن ۲۰ تب به‌طور همزمان – تحسین‌برانگیز بودند. نسخه‌ی جدید مرورگر موزیلا چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ نحوه‌ی استفاده با بهبود روبه‌رو شده است و می‌توان امید داشت که به‌زودی در زمینه‌ی اکستنشن‌ها، به رقیبی جدی برای کروم تبدیل شود. حتی در برهه‌ی زمانی فعلی، فایرفاکس تمامی اکستنشن‌هایی که نیاز دارید در اختیارتان قرار می‌دهد.
اپرا در رده‌ی سوم مرورگرهای ۲۰۱۷ جای می‌گیرد. نتایج عملکرد این مرورگر به‌ هنگام باز کردن ۲۰ تب، فراتر از انتظارات بود و در بسیاری از بنچمارک‌ها توانست نتایجی نزدیک به گوگل کروم کسب کند. با این اوصاف اگر محیط کاربری گوگل کروم را نمی‌پسندید و از طرفی تمایلی به استفاده از فایرفاکس ندارید، بدون‌شک اپرا می‌تواند بهترین انتخاب ممکن باشد.

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 154