آغاز فصل فرهنگی، علمی و هنری بین ایران و هند

معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند ضمن عرض خوش آمد به میهمانان خارجی و ایرانی، حضور سفیر هند را درمنطقه آزاد اروند گرامی داشت و گفت: حضور سفیر هند و هیات علمی دانشگاه پیام نور ، در منطقه آزاد اروند، آغاز فصل فرهنگی علمی و هنری در بین مراودات ایران و هند می باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، مرتضی نعمت زاده  با اشاره به پیوند تاریخی که ایران با کشورهندوستان دارد بیان کرد: قبل از جنگ شاهد تردد بسیار زیاد مسافران هندی در آبادان و خرمشهربالباس های معرف هندوستان که نشانه تمدن تاریخی آن کشور است بودیم و این حضور بیانگرقدمت تاریخی ارتباط فرهنگی و گردشگری بین ایران و هند است.

نعمت زاده ابراز امیدواری کرد که یک بار دیگر شاهد احداث و تاسیس کنسولگری هند در منطقه آزاد اروند و ارتقاء مراودات گردشگری، فرهنگی وسایر ظرفیت های منطقه ازاد اروند باشیم.

وی ضمن اشاره به جمعیت اقتصادی و صنعتی منطقه آزاد اروند اظهار کرد: منطقه آزاد اروند یکی از کانون های مهم علمی گردشگری و ورزشی در کشور به شمار می رود .

نعمت زاده بیان کرد:با حذف روادید می توانیم بگوییم امروز منطقه آزاد اروند یک منطقه بین المللی است و اتباع خارجه بدون داشتن ویزا وارد این منطقه می شوند.

معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه ازاد اروند در ادامه گفت: در حال حاضر منطقه آزاد اروند 35 هزار دانشجو در حال تحصیل دارد و چند قطب دانشگاهی در این منطقه فعال می باشند از جمله دانشگاه نفت، دانشگاه علوم فنون دریایی خرمشهر، دانشگاه پیام نور و دانشگاه علوم پزشکی است .

نعمت زاده  ضمن اشاره به فعالیت های فرهنگی ، سینمایی، نمایشی و هنری منطقه آزاد اروند عنوان کرد: این منطقه از تمدن و پیشینه بسیار برجسته ای در زمینه هنر ، فرهنگ و ورزش برخوردار است و صاحب اولین ایستگاه رادیو و تلویزیون و اولین سینماها درکشوراست.

وی افزود:  منطقه آزاد اروند ظرفیت بسیار خوبی برای ارتباط همه جانبه با کشور هندوستان دارد.

نعمت زاده در پایان گفت: این منطقه فرصت های خوبی در زمینه های ورزشی، گردشگری، علمی و سلامت دارد و  ما دست دوستی و همکاری را برای آغاز مراودات فرهنگی با کشور هند می فشارد.

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 281