برگزاری آیین افتتاحیه جشنواره فجر در منطقه آزاد اروند

آیین افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر همزمان با کشور و برای نخستین بار در آبادان و خرمشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، آیین افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر شب گذشته و با حضور مسئولان منطقه آزاد اروند در سینما نخل خرمشهر برگزار شد.

قرار است در قالب این جشنواره، ۱۴ فیلم داستانی و یک فیلم مستند و پنج فیلم کودک در دو سینمای مهر آبادان و نخل خرمشهر در مدت ۹ روز اکران شوند که فیلم های کودکان برای مدارس اکران می شود و بعد از ظهرها اکران عمومی فیلم های فیلم های فجر سی و ششمین جشنواره فجر خواهد بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد منطقه آزاد اروند نیز در این همایش، ارتقای سینمای امروز را مرهون انقلاب دانست و به مقایسه سینمای پیش از انقلاب و امروز پرداخت.

همایون قنواتی با بیان اینکه سینمای پیش از انقلاب سینمایی وارداتی بوده است، از کسب موفقیت های فیلم سازان ایرانی در عرصه های بین الملی به عنوان رشد صنعت سینمای ایران یاد کرد و کسب هویت فرهنگی را رمز دستیابی به این موفقیت ها دانست .

فیلم های جشنواره در 2 نوبت صبح و بعداز ظهر در سینما مهر آبادان و سینما نخل خرمشهر برای علاقه مندان اکران می شود.

وی در ادامه به اکران فیلم های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر برای نخستین بار در منطقه آزاد اروند اشاره کرد و افزود: این جشنواره در توسعه فضای فرهنگی منطقه موثر خواهد بود و امیدواریم هر ساله برگزار شود.

روح الله حجازی کارگردان «اتاق تاریک» و امیررضا رنجبران و مروارید کاشیان از بازیگران این فیلم نیز در این مراسم شرکت داشتند.

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 242