تعداد مسافران نوروزی نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد افزایش‌یافته است

رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: از ۲۷ اسفندماه سال گذشته تا چهارم فروردین‌ماه امسال، تعداد مسافران نوروزی از مرز ۲۲ میلیون نفر در شب عبور کرد که این نشان از افزایش ۱۱ درصدی تعداد مسافران نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، علی‌اصغر مونسان بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از یادمان شهدای شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیش از هزار و ۷۰۰ پروژه گردشگری در سراسر کشور در دست اجرا است که با اتمام این پروژه‌ها بخش عمده‌ای از پیش‌نیازهای اقامتی کشور تأمین می‌شود.
وی، درباره برنامه‌های سال جدید این سازمان اظهار کرد: در نظر داریم امسال بیش از ۶۰۰ هتل و مرکز اقامتی را در سراسر کشور افتتاح کنیم.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بابیان اینکه خوزستان جزء پنج استان است که بیشترین مسافر نوروزی را در این مدت داشته است، تصریح کرد: مازندران، گیلان، فارس، خراسان رضوی و خوزستان به ترتیب پنج مقصد نخست انتخابی مسافران نوروزی است.
مونسان گفت: از ۲۷ اسفندماه سال گذشته تا چهارم فروردین‌ماه امسال، تعداد مسافران نوروزی از مرز ۲۲ میلیون نفر در شب عبور کرد که این نشان از افزایش ۱۱ درصدی تعداد مسافران نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.
وی افزود: آمار بازدید از آثار باستانی و تاریخی کشور نیز به حدی است که رکورد حساب می‌آید.
وی، اجرای طرح تعطیلات زمستانه را از اقدامات در دست اجرای این سازمان خواند و اظهار کرد: در گفتگو با استاندار خوزستان مقرر شد تا طرح تعطیلات زمستانه که در رونق گردشگری مناطق جنوبی کشور بسیار اثرگذار است را دنبال کنیم.
مونسان تصریح کرد: روزهای خوب مناطق جنوبی کشور در نیمه دوم سال واقع‌شده و اگر این طرح به تصویب برسد رونق خوبی برای مناطق جنوبی کشور ایجاد می‌شود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از بوم گردی به‌عنوان یک پتانسیل بالقوه نام برد که مورد استقبال گردشگران خارجی قرارگرفته است.

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 145