خرمشهر و آبادان نقطه ورود تمدن به کشور بوده‌اند

رئیس شورای شهر تهران گفت: همیشه از طرف تهران به منطقه آزاد اروند کمک شده اما از مقدار لازم کمتر بوده و لازم است که همیشه به فکر حل مسائل این منطقه با امکانات موجود باشیم چراکه درگذشته‌های دور خرمشهر به تهران کمک کرده و این شهر نقطه ورود تمدن نیز بوده است.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در نشست با اعضای شورا و مدیران منطقه آزاد اروند در سالن همایش‌های هتل کاروانسرای آبادان اظهار کرد: از طرف‌ خودم، خانواده و دوستداران آیت‌الله هاشمی از مردم و مسئولان منطقه آزاد اروند تشکر می‌کنم که این‌گونه یاد آیت‌الله هاشمی را گرامی داشتید.

وی افزود: می‌دانیم که اقدام ترامپ یک فضاسازی تبلیغاتی برای مشوش سازی فضای کشور است و می‌توانیم با خویشتن‌داری, فضای فعلی‌ را حفظ کنیم.

هاشمی بیان کرد: خروج آمریکا از برجام نشان می‌دهد برجام توافقی کارآمد بوده و سود ملی داشته است البته ایران به دنبال ضرر زدن به دیگران نبوده اما چون این توافق نتوانسته منافع ترامپ را فراهم کند منتهی به خروجش از برجام شد.

رئیس شورای شهر تهران عنوان کرد: این توافق ایران را از خطر عبور داده و باید هوشمندانه و با حرکت‌های عقلانی تضمین‌های جدیدی را از کشورهای باقی‌مانده بگیریم تا منافع ما بیش‌ازپیش فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: آیت‌الله هاشمی پیش از مرگشان خروج آمریکا از برجام را پیش‌بینی کرده بودند.

هاشمی گفت: همیشه از طرف تهران به منطقه آزاد اروند کمک شده اما از مقدار لازم کمتر بوده و لازم است که همیشه به فکر حل مسائل این منطقه با امکانات موجود باشیم چراکه درگذشته‌های دور خرمشهر به تهران کمک کرده و این شهر نقطه ورود تمدن نیز بوده است.

وی بابیان اینکه امیدواریم بتوانیم همکاری‌های گذشته را ادامه بدهیم، عنوان کرد: اگر در توسعه ضوابط و امکانات، قانون رعایت نشود مشکلات افزایش میابد.فساد و مبارزه با آن بسیار مهم است که باید مدنظر اعضا شورا قرار بگیرد. کیفیت زندگی و خدمات شهری نیز دارای اهمیت بالایی است و اعضای شورا باید این را مدنظر خود قرار دهند.

هاشمی افزود: در تهران به حومه هم اهمیت می‌دهیم و روزانه ۷۵۰ هزار خودرو از حومه به تهران می‌آید. باید در منطقه آزاد اروند نیز همین دیدگاه باشد.

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 130