محفل بزرگ انس با قرآن کریم برگزار شد

با توجه به همگرایی که در منطقه آزاد اروند بین اقوام وجود دارد و در آستانه آغاز ماه مبارک رمضان، محفل انس با قرآن کریم در این منطقه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛ در شب پیشواز این ماه پر خیر برکت،معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این سازمان بار دیگر بر اهمیت و حمایت این معاونت از محافل قرآنی تأکید کرد.

سید مرتضی نعمت زاده در این محفل معنوی با اشاره به عظمت این ماه گفت: حضور در یک محفل قرآنی در اولین شب از ماه مهمانی خدا را به فال نیک گرفته و از خداوند طلب می‌کنم ماه مبارک متفاوتی را داشته باشیم.

نعمت زاده محور اصلی تفاوت مهم این ماه با دیگر ایام را انس با قرآن دانست و افزود: خوشا به حال کسی که به مهمانی خدا می‌آید و خداوند با قرآن از او پذیرایی می‌کند همان‌گونه که از پیامبر عظیم‌الشأن (ع) پذیرایی کرد و در همین ماه بود که قرآن را بر قلب او نازل کرد.

وی ادامه داد: بعضی‌اوقات خداوند بزرگ نیز از یکنواختی ایام خسته می‌شود و از همین روی یک ماه عادت‌های روزانه بشر را برهم میزند.بشری که به یک نوع زندگی عادت کرده است.

نعمت زاده از متفاوت بودن مهمانی این ماه گفت. از این‌که نه‌تنها در مهمانی خدا خوردن و آشامیدن جایی ندارد، بلکه این مهمانی جایی برای تفکر،تعقل، اندیشه، بیداری و معنویت است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد: خوشا به حال کسانی که حلول این ماه را درک کرده و زندگی‌شان متحول می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
تعداد بازدید: 53